فروشگاه ریبای | Ribay Shop
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

استایل پاییزی چه ویژگی‌هایی دارد؟

پوشاک هر فصل معمولا با شرایط آب‌وهوایی آن تغییر می‌کند و این مهم‌ترین ویژگی استایل‌های فصلی است. در پاییز، رنگ و طرح و حتی بافت لباس‌ها هم تغییر می‌کنند. یک استایل پاییزی جذاب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

جنس لباس‌ها

مهم‌ترین تغییر لباس‌ها در پاییز، جنس لباس است. در این فصل لباس‌های گرم‌تری در بازار می‌بینید که جنس آن‌ها از نخی به پشمی تغییر می‌کند. انواع بافت را می‌توانید به تیپ پاییزی خود اضافه کنید که هم جنس آن برای فصل مناسب است و هم طرح و بافت خاصی به ظاهر شما می‌دهد.

رنگ لباس‌ها

یکی دیگر از تغییراتی اساسی در تیپ پاییزی تغییر رنگ است. در این فصل معمولا رنگ لباس‌ها به سمت رنگ‌های گرم‌تر و تیره‌تر تغییر می‌کند. البته ضرورتی برای استفاده از رنگ‌های تیره نیست. برای رنگ‌های روشن هم معمولا رنگ‌های گرم‌تر طرفدار دارند.

انواع اکسسوری زنانه و مردانه

فصل پاییز فرصت خوبی است تا از انواع اکسسوری زنانه و مردانه متناسب با فصل استفاده کنید. مثلا سعی کنید از کمربندهای شیک با رنگ‌های پاییزی همراه با شلوارهای جین خود استفاده کنید. یا انواع اکسسوری مناسب فصل مثل شال‌‌گردن‌های پاییزی را امتحان کنید. اگر لبا‌س‌های ساده با رنگ‌های خنثی می‌پوشید، انواع زیورآلات به‌خصوص زیورآلات رنگارنگ برای این فصل مناسب است.

انواع سرپوش زنانه و مردانه

با توجه به سرد شدن هوا در پاییز خصوصا در ماه‌های آخر فصل، یکی از بخش‌های جدانشدنی تیپ پاییزی، انواع سرپوش زنانه و مردانه است. پوشیدن کلاه نه‌تنها ظاهر شما را خراب نمی‌کند بلکه روش خوبی برای اضافه کردن رنگ و طرح به تیپ‌هایی است که غالبا رنگ‌های ساده و خنثی دارند.

 

چه لباس‌هایی برای استایل پاییزی بخریم؟

 

اگر دوست دارید در فصل پاییز، همیشه لباس مناسب برای موقعیت‌های مختلف داشته باشید، حتما این لباس‌ها را به کمد لباس خود اضافه کنید. این لباس‌ها چندکاره هستند یعنی به‌راحتی می‌توانید در موقعیت‌های مختلف و با لباس‌های متفاوت آن‌ها را ست کنید و همیشه یک تیپ زیبا و آماده برای رفتن به موقعیت‌های مختلف داشته باشید.

بوت

فصل پاییز برای اضافه کردن بوت به استایلتان بهترین زمان است. برای خرید بوت به این نکات توجه کنید:

 • دنبال بوت‌هایی بگردید که از جنس جیر یا چرم باشند.
 • بیشتر رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید که با هر لباسی ست شود.
 • نیم‌بوت‌ها با تمام استایل‌ها از غیررسمی تا رسمی ست می‌شوند.
 • انواع مختلف پاشته را برای بوت امتحان کنید.

جین

فصل پاییز فصل درخشش و جذابیت انواع پوشاک جین است. لباس‌های جین همیشه شیک هستند و شما را گرم نگه می‌دارند.

 • جین‌های مشکی و تیره برای این فصل مناسب‌تر و همه‌کاره‌تر است.
 • برای اینکه قدبلندتر به‌ نظر برسید شلوار جین راسته بخرید.
 • اگر بوت بلند تا زانو دارید، جین اسکینی بخرید و داخل بوت بزنید.

هودی و ژاکت

در پاییز می‌توانید هودی و ژاکت با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و جذاب پیدا کنید. تنوع این لباس به‌قدری زیاد است که با هر سلیقه‌ای می‌توانید لباس موردعلاقه‌ی خود را پیدا کنید.

 • ژاکت‌های بافت، هم جذاب هستند و هم تیپ پاییزی شما را زیباتر می‌کنند.
 • ژاکت‌هایی بخرید که به‌اندازه‌ی کافی نازک باشند که بتوانید آن را زیر کت بپوشید.
 • برای خرید هودی و ژاکت، سعی کنید جنس‌های مختلف را بخرید مثلا هم نخی و هم پشمی. برای اینکه چند استایل پاییزی دخترانه با هودی داشته باشید، می‌توانید رنگ شلوار را هر بار تغییر دهید. این استایل با شلوار جین بهتر است.

یقه اسکی

یقه اسکی قدیمی نمی‌شود و همیشه زیباست. در فصل پاییز و زمستان چند رنگ یقه اسکی بخرید و به‌راحتی با لباس‌های مختلف ست کنید. یقه اسکی بهترین انتخاب برای تکمیل کردن یک استایل پاییزی دخترانه است. البته انواع یقه اسکی برای آقایان هم وجود دارد.

 • برای اینکه راحت‌تر بتوانید یقه اسکی را با لباس‌های مختلف ست کنید، آن را در رنگ‌های خنثی مثل مشکی، قهوه‌ای و طوسی بخرید.
 • یقه اسکی‌ها هم جنس‌های مختلفی دارند؛ از بافت‌های ظریف گرفته تا کشمیرهای گران‌قیمت. اگر می‌توانید از هر دو جنس، یقه اسکی بخرید.

شلوارهای ضخیم

شلوار جین ظاهر غیررسمی دارد و گاهی برای بعضی از روزهای پاییز، به‌اندازه‌ی کافی گرم نیست. حتما متناسب با سلیقه و استایل خود چند شلوار ضخیم هم داشته باشید.

 • دنبال پارچه‌های ضخیم و گرم بگردید؛ مثلا پشمی.
 • می‌توانید برای شلوارهای ضخیم، پارچه‌های طرح‌دار را انتخاب کنید و از اضافه کردن طرح‌های متنوع به استایل پاییزی خود نترسید.
 • شلوار مشکی بهترین گزینه برای زمان‌هایی است که نمی‌توانید شلوارهای متعدد بخرید و می‌خواهید آن را با تمام لباس‌ها ست کنید.

کتانی‌های ترند

اگر می‌خواهید از بوت فاصله بگیرید و ظاهری خودمانی‌تر و درعین‌حال، شیک و زیبا داشته باشید، کتانی بخرید.

شکت

شکت‌ها درواقع ترکیبی از ژاکت و پیراهن هستند و به‌خاطر کاربردی بودن، با هر تیپ و استایلی ست می‌شوند.

 • شکت از لباس‌هایی است که به‌راحتی می‌توانید آن را لایه‌لایه با لباس‌های دیگر ست کنید. مثلا می‌توانید زیر آن یقه اسکی بپوشید.
 • شکت با شلوار جین‌های تیره یا لگ‌های چرم به‌زیبایی ست می‌شود.

کت‌های اسپورت

برای اینکه در موقعیت‌های غیررسمی تیپ پاییزی زیبایی داشته باشید، انواع کت اسپورت را به کمد خود اضافه کنید.

 • کت جیر یا چرم برای فصل پاییز انتخاب خوبی است و قدیمی نمی‌شود. چرم مشکی تقریبا با هر لباسی ست می‌شود.
 • شلوار جین بهترین همراه برای کت‌های اسپورت است.

کت‌های رسمی

غیر از کت اسپورت که برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب است، بد نیست که یک یا چند کت رسمی هم به کمد خود اضافه کنید.

 • کت بلند پشمی برای گرم نگه داشتن شما در پاییز و حتی ابتدای زمستان، لباس مناسبی است.
 • کت رسمی برای موقعیت‌های مختلف کاری تا مهمانی‌‌های شبانه مناسب است.

کلاه پشمی

انواع کلاه و شال، کامل‌کننده‌ی استایل پاییزی است. کلاه برای روزهای آخر پاییز که هوا سرد می‌شود، ضروری است.

 • سعی کنید انواع مختلف کلاه را امتحان کنید و فقط به یک مدل کلاه، وابسته نباشید.
 • اگر بیشتر قسمت‌های استایل پاییزی شما از رنگ‌های خنثی است و ظاهری ساده دارید، با انتخاب رنگ مناسب کلاه، می‌توانید رنگ و طرح به استایل خود اضافه کنید.

نکات مهم در مورد یک استایل پاییزی جذاب

برای داشتن یک استایل پاییزی جذاب با لباس‌هایی که در کمد دارید، به این نکات توجه کنید.

۱. بیشترین استفاده از کمد لباس با لایه‌لایه پوشیدن

خوشبختانه در پاییز و زمستان می‌توانید لایه‌لایه لباس بپوشید. اگر لباس‌های ضخیم را دوست ندارید، در پاییز از همان لباس‌هایی که در کمد دارید، استفاده کنید و با لایه‌لایه لباس پوشیدن، پوشاکتان را گرم‌تر کنید. بهترین لباس‌های برای لایه‌لایه پوشیدن، انواع ژاکت‌های لطیف و نازک، یقه اسکی، بادی و… است. روی آن می‌توانید شکت، کت‌های کوتاه و بلند و وست بپوشید.

۲. اضافه کردن جوراب شلواری

فصل پاییز فرصت خوبی برای اضافه کردن جوراب شلواری به تیپ پاییزی دخترانه است. جوراب‌ شلواری را می‌توانید اوایل پاییز بپوشید. اگر به استایل‌های الهام‌گرفته از استایل‌های قدیمی علاقه دارید، جوراب شلواری همراه با دامن‌های بافت، گزینه‌ی خوبی برای فصل پاییز است. خوشبختانه با وجود انواع جوراب‌شلواری‌های توکرکی، نگران سرمای هوا هم نیستید.

۳. استفاده از اکسسوری‌های فصل پاییز

در پاییز می‌توانید با اضافه کردن این اکسسوری‌ها به تیپ پاییزی خود، ظاهر جدیدتر و جذاب‌تری را امتحان کنید.

 • انواع شال‌گردن
 • کمربندهای چرمی
 • دستکش‌های بدون انگشت
 • وست یا جلیقه

۴. پوشیدن کت با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت

بیشتر افراد موقع خرید لباس، سعی می‌کنند لباس‌هایی ساده و بدون طرح با رنگ‌های خنثی بخرند که به‌راحتی با لباس‌های دیگر ست می‌شود. به‌همین دلیل معمولا استایل‌های یکنواخت دارند. بهترین راه برای ایجاد تنوع در ظاهر، استفاده از کت‌هایی با طرح و رنگ متفاوت است. کت‌های طرح‌دار، چهارخانه، چندرنگ و… را امتحان کنید و از تجربه کردن استایل‌های جدید نترسید.

 

نبایدهای استایل پاییزی

 

برای داشتن تیپ پاییزی شیک حتما به نکات زیر هم توجه کنید. بعضی باورهای اشتباه در مورد استایل پاییزی مردانه و زنانه باعث می‌شوند که ظاهر نهایی شما مطابق انتظار نباشد و از استایل خود راضی نباشید.

۱. در استفاده از ترندهای پاییزی زیاده روی نکنید

در این فصل وسوسه می‌شویم تا ترندهای استایل پاییزی را امتحان کنیم؛ اما گاهی اوقات دچار زیاده‌روی می‌شویم و ظاهر ما به‌جای اینکه شیک و جذاب باشد، نامنظم به نظر می‌رسد. مثلا در سال‌های اخیر استفاده از رنگ‌های خنثی برای فصل پاییز بسیار رایج شده است. اگر تمام کمد لباستان را پر از رنگ‌های خنثی و لباس‌های ساده کنید، استایل پاییزی شما همیشه یکنواخت و خسته‌کننده به نظر می‌رسد. سعی کنید از ترندهای رایج دنیای مد به‌اندازه استفاده کنید.

۲. لبا‌س‌های تابستانی را کاملا کنار نگذارید

برخی افراد قبل از پاییز تمام لباس‌های تابستانی خود را جمع می‌کنند و کنار می‌گذارند. مثلا ممکن است تمام تیشرت‌ها و تاپ‌های خود را کنار بگذارید. اما این کار اشتباه است. در روزهای پاییز گاهی هوا آن‌قدر سرد نیست که ژاکت و بافت و کت بپوشیم. در این روزها می‌توانیم تیشرت‌ها و تاپ‌های تابستانی را با سوییشرت‌های نازک، ژاکت‌های نازک و… ست کنیم.

یا حتی دامن‌های تابستانی را لازم نیست کنار بگذارید. در روزهای پاییزی که هوا مطبوع‌تر است، دامن‌های خود را می‌توانید با انوع جوراب‌شلواری ست کنید. برای بالاتنه هم می‌توانید پلیور یا ژاکت نازک بپوشید و این یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای استایل پاییزی زنانه است. استایل پاییزی با دامن برای روزهای ابتدای پاییز بسیار مناسب است.

۳. صندل‌ها را کنار نگذارید

روزهای ابتدای پاییز که هوا خیلی سرد نیست و هنوز با تابستان فرق زیادی ندارد، نمی‌توانید بوت بپوشید. در روزهایی که هوا هنوز گرم است، اشکالی ندارد اگر صندل بپوشید. رفته‌رفته هر چقدر به انتهای پاییز نزدیک می‌شویم، کم‌کم صندل‌ها کنار می‌روند و می‌توانید انواع بوت را به استایل خود اضافه کنید.

۴. خودتان را با مد محدود نکنید

اگر لباسی را دوست ندارید یا به ظاهر شما نمی‌آید، حتما لازم نیست تحت هر شرایطی از ترندهای فصل پیروی کنید. مثلا اگر اندام ظریف دارید، معمولا ژاکت‌ها و کت‌های اورسایز برای شما مناسب نیست. چون این لباس‌ها مد شده، دلیل نمی‌شود که حتما آن را بپوشید. قبل از مد و ترندهای فصل، به تناسب لباس با اندام خود توجه کنید.

دراقع همیشه با این دیدگاه و با این هدف وارد فروشگاه شوید که لباسی مناسب علایق شخصی و اندام خود پیدا کنید.

۵. فقط لباس تیره نپوشید

یک نکته‌ی مهم درباره‌ی مد و پوشاک وجود دارد و آن نکته این است که در هیچ فصلی از سال، برای انتخاب رنگ لباس خود محدودیت ندارید. رنگ‌های پاستلی فقط مخصوص بهار نیستند و قرار نیست در تمام روزهای نیمه‌ی دوم سال، تیره بپوشید. البته در فصل پاییز رنگ‌های گرم و تیره مثل نارنجی، آجری، قهوه‌ای، سبز و بادمجانی محبوبیت زیادی پیدا می‌کنند و ظاهر شما را خیره‌کننده‌تر می‌کنند اما به این معنا نیست که نباید رنگ روشن بپوشید.

اگر رنگ‌های روشن را بیشتر دوست دارید، حتما لباس‌های پاییزی با رنگ روشن بخرید و نگران ظاهر خود نباشید.

نکاتی درباره‌ی رنگ‌های پاییزی برای اضافه کردن به یک تیپ پاییزی شیک

 

بالاتر اشاره کردیم که مجبور نیستید از رنگ‌های پاییزی استفاده کنید، اما اگر رنگ‌های پاییزی را دوست دارید، این نکات را موقع انتخاب لباس در نظر بگیرید.

۱. رنگ‌های گرم

رنگ‌های مناسب پاییز رنگ‌های گرم و معمولا تیره هستند. حتی انواع آبی و سبز را می‌توانید با تن‌های گرم‌تر پیدا کنید مثل سبزهای زیتونی. انواع رنگ‌های مرجانی، آجری و حتی بنفش هم می‌توانند تناژ گرم داشته باشند. اگر نمی‌‌خواهید سیاه و سفید و طوسی بپوشید و درعین‌حال دوست ندارید خیلی از رنگ‌های متنوع استفاده کنید، رنگ‌هایی مثل کرم، بژ و قهوه‌ای روشن برای شما مناسب است.

۲. طیف‌های مختلف یک رنگ

اگر به استایل‌های تک‌رنگ علاقه دارید، طیف‌های مختلف یک رنگ را امتحان کنید. در استایل پاییزی معمولا این روش بسیار جذاب می‌شود چون لایه‌لایه لباس می‌پوشیم. این استایل، مونوکرومیک یا تک‌رنگ نام دارد. اگر دوست دارید برای استایل های پاییزی تک‌رنگ بپوشید ولی نمی‌خواهید ظاهر شما یکنواخت و خسته‌کننده باشد، رنگ‌های پررنگ و کم‌رنگ ولی یکسان استفاده کنید.

 

۳. استفاده از رنگ کانونی

بسیاری از افراد خصوصا آقایان معمولا در استفاده از رنگ، احتیاط می‌کنند. بیشتر رنگ‌های خنثی مثل طوسی، مشکی، سرمه‌ای و قهوه‌ای را برای استایل های پاییزی انتخاب می‌کنند. اگر از این استایل خوشتان می‌آید و با آن راحتید، لازم نیست خودتان را از رنگ‌های پاییزی محروم کنید. می‌توانید برای استایل پاییزی خود از رنگ کانونی استفاده کنید. رنگ کانونی به رنگ یکی از بخش‌های استایل شما اشاره می‌کند که از بقیه متمایزتر است. مثلا فرض کنید تیپ پاییزی با رنگ‌های خنثی دارید و با اضافه کردن یک شال‌گردن با رنگ آجری، ظاهرتان حسابی تغییر می‌کند.

۴. اضافه کردن رنگ‌‌های پاییزی به طرح‌های چاپی

اگر باز هم نگران استفاده از رنگ در استایل پاییزی خود هستید، می‌توانید رنگ‌های پاییزی را به‌جای خود لباس، در طرح‌های چاپی آن استفاده کنید. مثلا بلوزی با رنگ خنثی ولی طرح چاپی با رنگ پاییزی بپوشید. یا هودی‌هایی با رنگ خنثی ولی طرح‌های چاپی متنوع به تن کنید که رنگ‌های پاییزی در آن به‌کار رفته باشد و کامل‌کننده‌ی تیپ های پاییزی باشد.

منابع: Nordstrom, LovetoknowStyle-yourself-confident

اشتراک گذاری

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فهرست
ورود / عضویت

یا

ثبت نام فروشنده

سبد خرید0
هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد!
ادامه خرید
0
برای مخفی کردن نوار مقایسه خارج از نوار کلیک کنید
مقایسه